Błąd komputera 13 – Jak naprawić Runtime Error 13 bez technika

Błąd komputera 13 - Jak naprawić Runtime Error 13 bez technika

Co jest przyczyną błędu komputera 13? Ten kod błędu wskazuje na nieprawidłowe działanie systemu. Objawy tego błędu obejmują nieprawidłową lub nieudaną instalację oprogramowania lub sprzętu. Inne częste przyczyny to awaria zasilania lub usunięcie niezbędnego pliku systemowego lub wpisu elementu. Aby uzyskać rozwiązanie tego błędu, przeczytaj poniższy artykuł. Oto kilka wskazówek, jak rozwiązać błąd 13.

Naprawianie błędu runtime 13

Jednym z najczęstszych problemów komputerowych jest błąd runtime 13. Zwykle dzieje się tak, gdy program próbuje uruchomić niekompatybilnie z innym. Jednak może być również spowodowany przez inne czynniki, takie jak niekompatybilny system operacyjny lub pamięć RAM. W zależności od przyczyny, błąd uruchamiania może prowadzić do niebieskiego ekranu śmierci, zamrożonego systemu, a nawet zamknięcia okien. Na szczęście istnieją sposoby na rozwiązanie tego błędu bez konieczności korzystania z pomocy technika.

Najpierw należy zidentyfikować, które pliki powodują problem. Jeśli nie jesteś pewien, jakie są konkretne pliki, spróbuj odwołać się do instrukcji obsługi programu, którego używasz. Następnie spróbuj poszukać w Internecie łatek rozwiązujących konflikt. W niektórych przypadkach, aby rozwiązać konflikt, wystarczy ponownie uruchomić program. Na szczęście istnieje wiele sposobów na naprawienie błędu runtime 13, a wszystkie z nich są dość łatwe do wykonania.

Naprawianie błędu niedopasowania

Błąd runtime, znany również jako niedopasowanie typu, występuje, gdy wartości i typy danych nie są zgodne. Ten błąd pojawia się, gdy Visual Basic jest używany do tworzenia Excela. Jeśli pliki nie są ze sobą zgodne, otrzymasz ten błąd i nie będziesz mógł korzystać z aplikacji. Aby rozwiązać ten problem, musisz rozwiązać problem. Wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problem. Możesz również spróbować ponownie zainstalować system Windows.

Najpierw ustal, co spowodowało błąd uruchamiania. Gdy pojawia się ten problem, program nie może się poprawnie uruchomić, ponieważ brakuje jednego z jego plików lub procesów. Możesz spróbować uruchomić program ponownie, usuwając problematyczne oprogramowanie i instalując nowe. Innym sposobem naprawienia błędu uruchamiania jest użycie oprogramowania do czyszczenia rejestru. To oprogramowanie zostało ocenione jako Doskonałe przez wielu użytkowników. Po usunięciu problemu można wyświetlić podgląd naprawionego pliku.

Naprawianie infekcji wirusowej

Istnieje kilka sposobów na naprawienie tego komunikatu o błędzie. Może on być spowodowany przez niedawno zainstalowany program. Po pierwsze, odinstaluj wszelkie nowe programy lub rozszerzenia przeglądarki. Następnie uruchom skanowanie antywirusowe. Jeśli skanowanie zakończy się sukcesem, uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy złośliwe programy nie zainstalowały się ponownie. Jeśli to zrobią, twój komputer ma głębszą infekcję. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby rozwiązać problem.

Infekcje stanowią poważny problem dla systemu Windows. Wirusy infekują podstawowe pliki programów, których potrzebuje Microsoft Office. Kiedy te pliki ulegają uszkodzeniu, system Windows nie może ich prawidłowo przetwarzać. Ten błąd można łatwo naprawić, uruchamiając skaner antywirusowy. Polecam program XoftSpy. Oczyści on twój komputer z wirusów. Jeśli po skanowaniu komputer nadal nie działa poprawnie, przywróć brakujące makra.

Naprawianie zapchanego rejestru

Jeśli Twój komputer regularnie doświadcza błędów takich jak „Error 13” to Twój rejestr jest zapchany. W niektórych przypadkach może zajść potrzeba usunięcia lub edycji określonych kluczy w rejestrze. W takiej sytuacji może być potrzebna pomoc informatyka. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, możesz spróbować użyć pakietu oprogramowania naprawiającego rejestr. To oprogramowanie może naprawić wszystkie rodzaje problemów związanych z rejestrem, w tym błąd 13.

Należy najpierw otworzyć regedit, naciskając klawisz Windows+R. Teraz znajdź wartość InprocServer32 w HKEYCURRENTUSERSOFTWARECLASSESCLSID. Wartość ta jest pusta lub ma domyślną wartość „value not set”.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *