Co to jest błąd komputerowy?

Co to jest błąd komputerowy?

Termin „błąd komputerowy” odnosi się do szeregu godnych uwagi awarii sprzętu komputerowego i oprogramowania. Wikimedia Commons posiada wiele mediów związanych z tym tematem. Należą do nich błędy BSOD (blue screen of death), awarie oprogramowania oraz awarie sprzętu. Artykuł opisuje kilka sposobów na naprawienie tych problemów. Lista ta może nie odzwierciedlać ostatnich zmian. Sam błąd może być spowodowany przez sprzęt, oprogramowanie lub kombinację obu tych czynników.

Błąd runtime

Błędy runtime występują, gdy program nie może działać poprawnie. Błędy te są powodowane przez wiele różnych przyczyn, w tym przez niezałataną kompilację oprogramowania lub niekompatybilny program. Mogą być również spowodowane przez błąd użytkownika i mogą uniemożliwić korzystanie z programu. Istnieje kilka sposobów naprawienia błędów uruchamiania, od ponownej instalacji programu do wykonania aktualizacji programu. Aby naprawić błąd runtime na komputerze, wykonaj następujące kroki.

Problem runtime występuje, gdy program próbuje użyć niewłaściwej pamięci. Większość błędów runtime to błędy arytmetyczne lub logiczne. Na przykład program może próbować dzielić przez zero, ale jest to niemożliwe. Inną częstą przyczyną jest niewystarczająca ilość pamięci. Komputer nie jest w stanie kontynuować uruchamiania programu, dopóki pamięć nie będzie dostępna. Ważne jest, aby sprawdzić pamięć komputera przed jego użyciem.

Awaria sprzętu

Zawsze, gdy podłączasz sprzęt do komputera, możesz otrzymać jeden z tych błędów: Awaria sprzętu. Ten problem występuje, gdy urządzenie komputerowe nie jest prawidłowo skonfigurowane lub całkowicie przestało działać. Istnieje kilka możliwych przyczyn tego problemu, a każda z nich ma inne rozwiązanie. Wymieniliśmy kilka z nich, wraz z kilkoma sugestiami, jak je naprawić. Kod 1 wskazuje, że urządzenie nie jest skonfigurowane, natomiast kod 3 wskazuje, że sterownik urządzenia został uszkodzony. Inne powody awarii sprzętu to niska ilość pamięci lub timer watchdog.

Pierwszym powodem naprawy awarii sprzętowej jest naprawienie obraźliwej części. Często jest to prosta sprawa, ale czasami zdarza się, że komponent sprzętowy został zrujnowany. Awaria komponentu sprzętowego jest równoznaczna z bombą, awarią lub abendem. Ponadto, komputer mógł zostać uszkodzony przez nieregulowany zasilacz lub z powodu trudnych warunków środowiskowych. Komputer może również zostać uszkodzony przez uderzenie pioruna lub przez nieregulowaną linię energetyczną.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *