Jak naprawić błąd komputera 22

Błąd komputera 8002 - przyczyny i rozwiązania

Jeśli otrzymujesz błąd komputera 22, może to być wiele rzeczy. Na przykład, twoje urządzenie może być wyłączone i nie być wymienione w menedżerze urządzeń. Jest to spowodowane tym, że albo wyłączyłeś je ręcznie, albo system operacyjny wyłączył je za Ciebie. Inne przyczyny kodu błędu 22 to: sterowniki urządzenia nie są już obecne lub zostały usunięte, urządzenie sprzętowe zostało fizycznie uszkodzone lub rejestr systemu Windows został uszkodzony. Jeśli żadna z tych przyczyn nie jest przyczyną błędu komputera, oto kilka prostych poprawek, które możesz wypróbować, aby go naprawić.

Naprawianie błędu uruchamiania

„Błąd 22” to wskazówka, że coś jest nie tak w Twoim komputerze. Może to być spowodowane wieloma przyczynami, w tym nieprawidłową instalacją lub deinstalacją fragmentu oprogramowania, wyłączeniem systemu lub usunięciem niezbędnych plików systemowych i wpisów elementów. Jeśli doświadczasz tego problemu, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby go naprawić i zapewnić jak najsprawniejsze działanie komputera.

Po pierwsze, spróbuj zidentyfikować przyczynę błędu uruchamiania. Czasami jest to prosty problem z pamięcią lub problem sprzętowy. Jeśli nie jesteś pewien, spróbuj ponownie uruchomić komputer i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się z twórcą programu i daj im znać. Jeśli nie zapewnią rozwiązania, spróbuj kilku innych rozwiązań. Na przykład, możesz spróbować wyłączyć oprogramowanie, które powoduje błąd.

Inną przyczyną tego problemu jest wyciek pamięci. Program wykorzystuje pamięć podczas pracy i zwalnia ją innym programom, gdy kończy pracę. Błąd runtime 22 spowoduje, gdy program nie zwolni prawidłowo pamięci innym programom, więc będzie się wydawało, że jest ona zajęta, mimo że tak nie było. Może to spowodować, że program będzie wydawał się niereagujący. Aby naprawić ten problem, musisz upewnić się, że używasz najnowszej wersji oprogramowania lub ponownie zainstalować program, jeśli minęło trochę czasu od jego instalacji.

Naprawianie błędu menedżera urządzeń

Jeśli otrzymałeś komunikat „To urządzenie jest wyłączone”, to doświadczasz błędu systemu Windows. Komunikat o błędzie wskazuje, że urządzenie sprzętowe jest wyłączone albo ręcznie, albo z powodu konfliktu. Istnieje kilka przyczyn tego błędu, w tym przestarzałe sterowniki, ukryte konflikty lub narzędzia sprzętowe, które nie są włączone w Menedżerze urządzeń. Błąd pojawia się zazwyczaj podczas uruchamiania lub zamykania komputera. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na naprawienie tego problemu.

Uruchom ponownie komputer. Ponowne uruchomienie komputera często rozwiązuje ten błąd. Poprzez ponowne uruchomienie, powrócisz do poprzedniej konfiguracji i systemu operacyjnego. Jeśli nie jesteś pewien, jak ponownie uruchomić komputer, możesz również wyłączyć go ręcznie. Robienie tego nie tylko naprawi błąd, ale także pomoże Ci utrzymać prawidłowe działanie systemu. Pamiętaj, że pozostawienie komputera w trybie uśpienia może skrócić jego żywotność. Aby naprawić ten problem, musisz wejść do Menedżera urządzeń i kliknąć „System” z menu. Po tym kliknij „Zastosuj ustawienia do tego urządzenia” i zastosuj zmiany, które właśnie wprowadziłeś.

Czasami przyczyna błędu „To urządzenie jest wyłączone” jest związana z przestarzałym lub przestarzałym sterownikiem. W takim przypadku możesz zaktualizować sterownik poprzez Menedżera urządzeń i pozbyć się błędu. Jeśli nie masz pojęcia, jak zaktualizować sterownik, spróbuj VxD Loader. Przeskanuje on urządzenie i zidentyfikuje przestarzałe lub uszkodzone sterowniki. Będzie również aktualizować Menedżera urządzeń. Jeśli to nie pomoże, należy spróbować skontaktować się z producentem urządzenia.

Naprawa błędu dopalacza MSI

Jeśli doświadczasz komunikatu o błędzie dopalacza MSI, nie jesteś sam. Wielu klientów zgłaszało podobne problemy, ale istnieją dla nich wspólne rozwiązania. Aby rozpocząć, odinstaluj aplikację MSI afterburner z komputera i zainstaluj ją ponownie z najnowszą wersją. Afterburner i RTSS muszą być skonfigurowane poprawnie. Jeśli są jakieś źle skonfigurowane ustawienia, błąd może być spowodowany przez jedno z nich.

Jeśli ta metoda nie zadziała, spróbuj pobrać najnowszą wersję ze strony MSI. Jeśli jednak instalacja nie powiedzie się, możesz mieć do czynienia z błędem sprzętowym. Problem może powodować sterownik IO niskiego poziomu. Jeśli nie możesz pobrać najnowszej wersji z oficjalnej strony, możesz przeglądać źródło strony i wyodrębnić plik. Alternatywnie, możesz również nie być w stanie pobrać najnowszej wersji MSI Afterburner ze strony MSI.

Inną możliwą przyczyną błędu MSI Afterburner jest nakładka Steam. Wyłączenie jej może pomóc rozwiązać problemy z podkręcaniem i nakładką. Możesz to zrobić, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami. Najpierw otwórz aplikację Steam, klikając zakładkę Biblioteka. Następnie wybierz grę, w którą chciałbyś zagrać. W oknie ustawień zmień opcję trybu zgodności na „Windows 98” lub „kompatybilny”.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *