Jak kolekcjonować hologramy kolekcjonerskie?

grupa studentów po godzinach

Kolekcjonerstwo od zawsze cieszyło się popularnością. Dzieła sztuki, antyki, książki, znaczki pocztowe, monety, płyty winylowe, pocztówki, lista przedmiotów tworzących wyjątkowe zbiory jest bardzo długa. Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się hologramy kolekcjonerskie. Co warto wiedzieć o naklejkach studenckich i doktoranckich? Jak rozpoznać oryginalny egzemplarz i gdzie kupić najnowszy hologram kolekcjonerski?

Czym jest hologram kolekcjonerski?

Hologram kolekcjonerskie są już dostępne w ofercie specjalistycznych sklepów internetowych. Czym właściwie są kolekcjonerskie naklejki studenckie? Niewielkich rozmiarów hologramy wydawane co semestr studentom lub raz w roku doktorantom wszystkich uczelni państwowych i prywatnych w Polsce, przedłużają ważność Elektronicznej Legitymacji Studenckiej lub Elektronicznej Legitymacji Doktoranckiej i umożliwiają korzystanie z atrakcyjnych zniżek i rabatów w komunikacji miejskiej, PKP, PKS, księgarniach akademickich, instytucjach kultury, obiektach turystycznych i sportowych, klubach, restauracjach, punktach handlowych i usługowych. Hologramy studenckie i doktoranckie wydawane w dziekanatach uczelni praktycznie niczym się nie różnią od egzemplarzy kolekcjonerskich, oczywiście poza ich zastosowaniem. Naklejki do legitymacji studenckiej lub doktoranckiej nie mogą być wykorzystywane do innych celów niż uzupełnienie zbiorów. 

Jak rozpoznać oryginalne hologramy kolekcjonerskie?

Naklejki na legitymację ELS i ELD wyróżniają się specjalnymi oznaczeniami i zabezpieczeniami zgodnymi z wymaganiami Ministerstwa Edukacji i Nauki. Autentyczne hologramy studenckie wydawane na uczelniach wyższych muszą mieć wymiary 9mm x 10mm, laserowo naniesioną datę ważności, znak orła i znak RP wykonane w technologii 2D/3D, ośmiocyfrowy numer seryjny zawierający kod uczelni i numer poszczególnego hologramu oraz zabezpieczenie w postaci plastra miodu. Autentyczne naklejki na legitymację doktorancką różnią się od hologramów studenckich jedynie numerem seryjnym: hologramy doktoranckie posiadają pięciocyfrowy numer seryjny bez kodu uczelni. Hologramy studenckie i doktoranckie różnią się także formatem daty: naklejki ELS wydawane raz na semestr mogą mieć datę 31-03-2023 lub 31-10-2023, a naklejki ELD wydawane raz w roku 30-09-2023. Autentyczne hologramy kolekcjonerskie zawierają niezbędne oznaczenia i zabezpieczenia, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto dokładnie sprawdzić oferowany egzemplarz. 

Jak powiększać kolekcję hologramów studenckich i doktoranckich?

Kolekcjonerzy hologramów ELS i ELD zazwyczaj uzupełniają zbiory o naklejki wybranej uczelni, z którą są związani. Zapaleni pasjonaci naklejek kolekcjonerskich tworzą zbiory z wybranych uczelni w danym mieście lub ze wszystkich uczelni medycznych, humanistycznych lub ekonomicznych w zależności od indywidualnych preferencji.  Warto jednak wiedzieć, że kolekcjonowanie naklejek studenckich i doktoranckich nie jest zarezerwowane wyłącznie dla absolwentów uczelni wyższych. Hologramy kolekcjonerskie mogą również zbierać osoby, które nigdy nie kontynuowały edukacji na uniwersytecie. Istotnym elementem tworzenia kolekcji naklejek ELS i ELD jest wybór odpowiedniego sklepu, oferującego oryginalne egzemplarze. W profesjonalnych sklepach dla kolekcjonerów dostępne są nie tylko hologramy na aktualny semestr, ale także modele z archiwalnych edycji. W cieszącym się zaufaniem pasjonatów sklepie internetowym hologramykolekcjonerskie24.com można znaleźć naklejki studenckie i doktoranckie większości uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce w konkurencyjnych cenach. Zamawiając hologramy kolekcjonerskie w sprawdzonym, zyskujesz pewność, że zamówione naklejki na legitymacje studenckie i doktoranckie są niemal identyczne z wydawaną w dziekanatach uczelni wyższych.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *