Jak naprawić błąd komputera 75

Jak naprawić błąd komputera 75

Jeśli napotkasz „błąd komputera 75” podczas korzystania z systemu, możesz wykonać kilka procedur rozwiązywania problemów, aby rozwiązać ten problem. Techniki te obejmują Restartowanie systemu, Ponowne instalowanie programu, Resetowanie wskaźnika i resetowanie rejestru. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie działa dla Ciebie, następujące kroki pomogą Ci rozwiązać błąd i uzyskać płynne działanie komputera ponownie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak naprawić błąd komputera 75 i uniknąć marnowania cennego czasu i pieniędzy, próbując rozwiązać go na własną rękę.

Ponowne uruchomienie komputera

Jeśli na pulpicie pojawił się komunikat „Uruchom ponownie komputer po wystąpieniu błędu komputera 75”, należy spróbować ponownie uruchomić komputer. Jeśli to nie zadziała, być może masz wadliwy sprzęt. Jeśli nie jesteś w stanie wykryć problemu, spróbuj odłączyć urządzenia od komputera. Może być możliwe zastąpienie urządzenia peryferyjnego lub naprawienie problemu poprzez ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego. Jeśli żadna z tych metod nie zadziała, spróbuj wykonać ręczne ponowne uruchomienie komputera.

Jeśli masz problemy z ponownym uruchomieniem komputera, spróbuj otworzyć systemowego Eksploratora plików i wybrać „Tryb bezpieczny” lub „Tryb bezpieczny z obsługą sieci”. Upewnij się, że wyłączyłeś wszelkie oprogramowanie antywirusowe. Jeśli możesz, otwórz Eksploratora plików w trybie bezpiecznym lub w „tym komputerze”. Kliknij menu właściwości i wybierz „Narzędzia” pod nagłówkiem Sprawdzanie błędów. Jeśli nadal pojawia się ten błąd, być może trzeba będzie przeprowadzić skanowanie systemu.

Ponowne instalowanie programu

Jeśli opcja odinstalowania nie działa, spróbuj ponownie uruchomić komputer. Może to naprawić niektóre błędy oprogramowania. Jeśli oprogramowanie, które próbujesz odinstalować, jest zgodne z posiadaną wersją systemu Windows i zawiera najnowsze aktualizacje. Jeśli ponowna instalacja programu nie działa, możesz spróbować skontaktować się z twórcą oprogramowania w celu uzyskania rozwiązania. Innym rozwiązaniem jest usunięcie programu i ponowne zainstalowanie go od podstaw. Przed kontynuacją upewnij się, że usunięto wszelkie pozostałości plików z procesu odinstalowywania.

Inne możliwe przyczyny błędów uruchamiania obejmują inne oprogramowanie, które mogło zostać zainstalowane na komputerze. Należy zaktualizować zainstalowane dodatkowe oprogramowanie lub odinstalować to, które może być przyczyną błędu. Oprócz usuwania niepotrzebnych programów, wirusy i złośliwe oprogramowanie mogły uszkodzić system i wpłynąć na pamięć. Upewnij się, że Twój komputer jest chroniony przed tymi zagrożeniami, regularnie aktualizując program antywirusowy. Możesz pobrać darmowe wersje demonstracyjne do tymczasowego użytku.

Resetowanie wskaźnika

Błąd Resetowanie wskaźnika występuje, gdy odniesienie przez wskaźnik nie jest właściwą wartością. Problem może być spowodowany przegrzaniem, złymi modułami pamięci lub konfliktem oprogramowania. Aby naprawić problem, postępuj zgodnie z poniższymi rozwiązaniami. Może być konieczne uruchomienie w trybie bezpiecznym, aby wykonać niektóre z tych rozwiązań. Po wykonaniu poniższych czynności należy ponownie uruchomić komputer. Jeśli ta metoda nadal nie rozwiązuje problemu, spróbuj innej metody.

Jeśli problem nie jest spowodowany przez sprzęt systemu, być może masz uszkodzone pliki. Problem ten można rozwiązać za pomocą narzędzia Windows System File Checker. Uruchom je z uprawnieniami administracyjnymi i wpisz SFC/scannow w oknie dialogowym Run. Jeśli błąd nadal występuje, spróbuj zresetować wskaźnik do innej lokalizacji. Spowoduje to wyczyszczenie wszelkich uszkodzonych danych w systemie plików.

Resetowanie rejestru

Częstym sposobem rozwiązania tego błędu jest zresetowanie rejestru systemu Windows. Rejestr jest jedną z najważniejszych baz danych w systemie Windows. Jest on podatny na uszkodzenie z różnych powodów, w tym błędów zapisu na dysku, przerw w zasilaniu, błędów ludzkich podczas konfiguracji rejestru lub infekcji wirusowej. Czasami dane BCD mogą również ulec uszkodzeniu lub konfiguracja startowa komputera staje się nieprawidłowa. Oto kilka wskazówek, jak naprawić rejestr.

Najpierw uruchom skanowanie za pomocą SFC, aby sprawdzić, które pliki są uszkodzone. Jeśli to skanowanie nie powiedzie się, może być konieczne zresetowanie systemu przy użyciu innej metody. W zależności od powagi problemu pełne zresetowanie nie zawsze jest konieczne. System Windows zawiera narzędzia, które mogą naprawić uszkodzone pliki systemowe. Jeśli problem nadal występuje, uruchom proces Przywracania systemu, aby go naprawić. W takich przypadkach może nawet nie być konieczne ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *