Jak dostosować formularz zgłoszenia problemu z komputerem

Jak dostosować formularz zgłoszenia problemu z komputerem

Systemy UNIX/Linux oraz systemy Windows posiadają formularz zgłaszania problemów. Jakie są sposoby na dostosowanie tego formularza? Oto przykład z systemu Windows. Po wypełnieniu formularza, możesz go użyć do zgłoszenia innych problemów z systemem. Możesz również użyć innego komputera do nawiązania połączenia telnetowego z systemem, w którym wystąpił problem. Czasami jednak nie będzie możliwe określenie przyczyny problemu, dopóki nie prześlesz dużej liczby zgłoszeń.

Systemy UNIX/Linux posiadają formularz zgłaszania problemów

Systemy UNIX/Linux posiadają formularz zgłaszania problemów online, który umożliwia zgłaszanie wszelkich problemów systemowych do systemu operacyjnego. W przeciwieństwie do systemu Windows, Unix wymaga jednak dłuższego czasu oczekiwania i posiada formularz zgłaszania problemów, który jest bardziej rozbudowany. Powodem tego jest fakt, że systemy Linux są darmowe i wymagają niewielkich kosztów licencyjnych. W porównaniu z Unixem systemy Linux obsługują wiele systemów plików, w tym UNIX.

Systemy Windows mają podobną formę

Systemy Windows wykorzystują proces znany jako Windows Error Reporting (WER) do śledzenia problemów z komputerem i zgłaszania ich do firmy Microsoft. Raporty te zawierają ważne informacje o problemach ze sprzętem i oprogramowaniem na komputerze. System Windows gromadzi również więcej informacji, gdy znajduje rozwiązanie problemu z komputerem. Użytkownicy systemu Windows Vista mogą przejść do Raportów o problemach i Rozwiązaniach, aby sprawdzić, czy zostały wydane nowe rozwiązania. Mogą również zarządzać swoimi innymi raportami i ustawieniami WER. Użytkownicy systemu Windows 7 mogą uzyskać dostęp do Centrum akcji. W Centrum akcji użytkownicy mogą wybrać przeglądanie wszystkich raportów o problemach lub przeglądanie historii niezawodności i rozwiązań dla konkretnych problemów.

Systemy UNIX/Linux mają również formularze

System operacyjny UNIX/Linux ma kilka formularzy do zgłaszania problemów z komputerem. Formularze te obejmują zgłoszenie awarii systemu, zgłoszenie błędu oprogramowania oraz zgłoszenie awarii sprzętu. Często formularze te są dostępne w sieci. Niektóre z tych formularzy posiadają również adres e-mail, który można wykorzystać do wysłania zgłoszenia problemu. Alternatywnie możesz użyć wbudowanego w system komputerowy formularza.

Systemy UNIX/Linux mają różne wersje tego samego systemu plików. Jądro systemu UNIX jest głównym programem sterującym systemem operacyjnym. Przydziela programom pamięć, czas i inne zasoby. Obsługuje również komunikację i magazyn plików. Kiedy użytkownik wpisuje do powłoki 'rm myfile’, jądro wykonuje program i zwraca znak zachęty UNIX-a.

Oba systemy UNIX i Linux używają różnych typów uprawnień do plików. Użytkownicy w obu systemach mogą mieć różne UID, nazwy użytkownika, katalogi domowe i powłoki logowania. To sprawia, że zarządzanie atrybutami użytkowników jest trudne i czasochłonne. Użytkownicy z trudem zapamiętują swoje dane uwierzytelniające, a zachowanie zgodności z przepisami staje się coraz trudniejsze. Systemy UNIX/Linux posiadają formularz do zgłaszania problemów. Jeśli masz problem ze swoim komputerem, wypełnij formularz, aby technik wsparcia technicznego mógł rozwiązać problem.

Dostosowywanie formularza

Aby dostosować formularz zgłoszenia problemu z komputerem, należy najpierw wybrać typ problemu z komputerem. Następnie należy kliknąć opcję Zaawansowane filtrowanie i wybrać żądane właściwości z pola kombi Nazwa kolumny. Pozwoli to wybrać okres, dla którego ma być wyświetlany raport. Można również wybrać niestandardowy okres, klikając przycisk kalendarza. Po wybraniu kryteriów, możesz rozpocząć dodawanie danych do formularza. Następnie jesteś gotowy, aby dostosować formularz.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *