Kto może wnioskować o pozabankową kartę kredytową online?

Mężczyzna płaci kartą kredytową

Pozabankowa karta kredytowa to nowość, która od niedawna zagościła na naszym rynku. Bardzo szybko stała się ona równie| doskonałą alternatywą dla tych, którym bank odmówił wydania karty kredytowej. Jak się jednak okazuje nawet w przypadku karty pozabankowej, trzeba spełniać pewne wymagania. Jakie? Podpowiadamy poniżej

Pozabankowa karta kredytowa – co to?

Karta kredytowa przez internet to świetna alternatywa dla osób, które z jakiegoś powodu spotkały się z odmową ze strony banku w sprawie wydania karty kredytowej. Najczęściej jest tak w przypadku osób, które posiadają niską lub negatywną zdolność kredytową. Produkt ten działa na bardzo podobnych zasadach jak zwykła karta kredytowa – posiada swój limit, a na jej spłatę użytkownicy posiadają wyznaczony czas. Nie da się jednak ukryć, że jej uzyskanie jest znacznie łatwiejsze i szybsze, co stanowi jedną z największych zalet pozabankowych kart kredytowych. Dodatkowo można ją uzyskać przez Internet – bez konieczności wychodzenia z domu oraz w ciągu kilkunastu minut. Warto również zaznaczyć, że jest to rozwiązanie łatwe, szybkie, a w dodatku całkowicie bezpieczne. Aby ją jednak otrzymać, należy spełnić kilka istotnych warunków. O jakich warunkach mowa?

Przeczytaj również – karta kredytowa czy kredyt – co wybrać?

Karta kredytowa przez Internet – kto może ja otrzymać?

W związku z tym, że karta kredytowa to produkt kredytowy – niezależnie od instytucji musi on podlegać weryfikacji. Oznacza to więc, że nawet w celu otrzymania pozabankowej karty kredytowej, należy sprostać pewnym wymaganiom. Instytucje te weryfikują m.in. to, czy osoba starająca się o wydanie karty kredytowej przez Internet posiada pełną zdolność do wykonywania czynności cywilno–prawnych. 

Ponadto muszą one również spełniać warunki takie jak:

  • Posiadanie polskiego obywatelstwa;
  • Wiek – w zależności od Instytucji jest to ukończone 18 lub 21 lat;
  • Posiadanie ważnego dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (prawo jazdy, paszport);
  • Stały adres zamieszkania – na terenie Polski;
  • Stałe dochody z tytułu pracy, świadczeń socjalnych, emerytury lub renty
  • Brak zadłużenia u Instytucji, która ma wydać pozabankową kartę kredytową;
  • Pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych.

Spełnienie wszystkich tych warunków jest podstawa do pozytywnego rozpatrzenia wniosku o przyznanie internetowej karty kredytowej. Na podstawie wysokości przychodów instytucja pozabankowa ustala wysokość dopuszczalnego limitu pozabankowej karty kredytowej. 

Gdzie złożyć wniosek o wydanie pozabankowej karty kredytowej?

Osoby zainteresowane wydaniem internetowej kary kredytowej mogą aplikować poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej instytucji pozabankowej. Złożenie wniosku zajmuje kilka minut i nie wymaga wychodzenia z domu. 

Warto jednak przygotować podstawowe informacje, niezbędne do prawidłowego wypełnienia formularza z wnioskiem o wydanie karty. Są to między innymi imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, pesel, numer dowodu osobistego, informacja o ilości osób w gospodarstwie domowym, wysokość miesięcznych przychodów, miejsce i adres pracodawcy. W zależności od instytucji, w której ubiegamy się o pozabankową kartę kredytową, potrzebnych informacji może być nieco więcej lub mniej.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *