Jak naprawić monitor Dell, który utknął w trybie oszczędzania energii

Co zrobić, gdy komputer nie odpowiada

Jeśli monitor firmy Dell utknął w „trybie oszczędzania energii”, czas rozwiązać kilka problemów. Poniżej podano kilka pomocnych kroków, które pomogą rozwiązać ten problem. Jeśli monitor utknął w trybie oszczędzania energii, należy wyłączyć wygaszacz ekranu w komputerze, odłączyć go od kabla zasilającego i sprawdzić baterię płyty głównej. Jeśli żaden z tych kroków nie zadziała, skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania dalszej pomocy. W międzyczasie można wypróbować wymienione poniżej wskazówki, aby samodzielnie rozwiązać ten problem.

Naprawianie monitora firmy Dell, który utknął w trybie oszczędzania energii

Jeśli monitor firmy Dell utknął w trybie oszczędzania energii, można zrobić kilka rzeczy, aby rozwiązać ten problem. Spróbuj wymienić kości pamięci, wykonać autotest i wyłączyć kable do monitora. Te kroki rozwiążą problem i sprawią, że Twój monitor wróci do normy. W końcu Twój monitor prawdopodobnie zużywa tylko tyle energii, ile potrzebuje. Więc wyłączając go, zmniejszysz swoje rachunki za prąd.

Jedną z rzeczy, która może spowodować przejście monitora w tryb oszczędzania energii, jest szwankująca bateria płyty głównej. Baterie te mogą zawieść po wielu latach użytkowania, więc jeśli monitor Dell utknął w tym trybie, możesz wymienić baterię. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować wyłączyć ustawienia oszczędzania energii w ustawieniach systemu. Jeśli masz monitor Lenovo, możesz również spróbować wyłączyć jego oszczędzanie baterii w ustawieniach systemu.

Wyłączanie wygaszacza ekranu na komputerze

Jedną z najbardziej podstawowych metod rozwiązywania problemów z wygaszaczem ekranu jest wyłączenie urządzenia, które uniemożliwia uruchomienie wygaszacza. Zabrudzona podkładka pod mysz powoduje, że system wykrywa małe ruchy jako dane wejściowe, przez co wygaszacz ekranu nie uruchamia się. Odłącz urządzenie i spróbuj ponownie. Jeśli to nie rozwiąże problemu, spróbuj uruchomić program rozwiązywania problemów.

Aby zmienić wygaszacz ekranu, przejdź do Preferencji systemowych. W oknie znajdziesz wiele opcji i ikon. Z tego miejsca kliknij Pulpit i Wygaszacz ekranu. Następnie możesz wybrać z listy wygaszaczy ekranu. Możesz też wybrać całkowite wyłączenie wygaszacza ekranu lub ustawić określony czas przed jego uruchomieniem. Kliknij OK lub Zastosuj. Kiedy skończysz, Twój komputer zacznie znowu normalnie funkcjonować.

Sprawdzanie baterii płyty głównej

Jeśli widzisz komunikat taki jak „Sprawdzanie baterii płyty głównej jest pusta”, powinieneś wiedzieć, że bateria komputera przechowuje wszystkie ustawienia, których komputer potrzebuje do funkcjonowania, gdy jest wyłączony. Gdy bateria jest pusta, komputer wykrywa to i przechodzi w tryb oszczędzania energii. Możesz łatwo wykryć, czy bateria płyty głównej jest pusta, sprawdzając jej położenie, ponieważ znajduje się ona na płycie głównej. Jeśli znajdziesz metalowy klips trzymający baterię, możesz go odłączyć i wymienić. Po wykonaniu tych czynności powinieneś być w stanie normalnie włączyć komputer.

Innym sposobem sprawdzenia, czy bateria płyty głównej jest pusta, jest spojrzenie na panel sterowania datą i godziną w komputerze. Jeśli ustawienia daty i godziny nie działają, to winowajcą może być bateria płyty głównej. Aby uniknąć doświadczania tego problemu, należy wymienić baterię w komputerze. Pamiętaj, aby wymienić ją na świeżą. Należy również zrobić zdjęcie miejsca, w którym znajduje się ona na płycie głównej.

Odłączenie monitora od kabla zasilającego

Aby rozwiązać ten problem, możesz po prostu odłączyć monitor od jego kabla zasilającego. W wielu przypadkach spowoduje to zresetowanie monitora. Jeśli widzisz kolorowe paski, monitor jest odłączony od komputera i może znajdować się w trybie oszczędzania energii. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy odłączyć monitor od kabla zasilającego, a następnie podłączyć go z powrotem. Inną metodą ponownego uruchomienia komputera jest naciśnięcie przycisku zasilania w celu ponownego uruchomienia komputera. Ta metoda powinna zadziałać w przypadku większości problemów.

Jeśli problem nadal występuje, spróbuj dostosować ustawienia zasilania w komputerze i monitorze. Czasami monitor może przechodzić w tryb oszczędzania energii z powodu wadliwych przewodów lub niesprawnego zasilacza. Jeśli ta metoda nie zadziała, wymień kabel zasilający monitora lub komputer. Jeśli problem nadal występuje, sprawdź sprzęt monitora, aby ustalić, czy występuje problem sprzętowy.

Usuwanie modułów pamięci z monitora

Zmiana pamięci RAM może rozwiązać problem, w wyniku którego monitor utknął w trybie oszczędzania energii. W niektórych przypadkach kości pamięci mogą być uszkodzone i nie wykonywać prawidłowo operacji odczytu i zapisu. Aby wymienić kości pamięci, należy je wyjąć jedna po drugiej. Inną możliwą przyczyną utknięcia monitora w trybie oszczędzania energii jest poluzowanie kabli wideo. W takim przypadku należy wymienić kable wideo.

Zmiana pamięci to kolejny prosty sposób na rozwiązanie tego problemu. Możesz użyć programu testującego pamięć, aby sprawdzić, czy komputer wykorzystuje wystarczającą ilość pamięci. Programy te działają poprzez tworzenie startowej płyty CD lub dyskietki. Aby użyć jednego, trzeba będzie najpierw odłączyć komputer od zasilania. Następnie można włożyć moduł pamięci do odpowiedniego gniazda i przeprowadzić test pamięci.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *