Rozwiązywanie problemu braku opcji naprawy komputera w systemie Windows 7

Rozwiązywanie problemu braku opcji naprawy komputera w systemie Windows 7

Jeśli napotkałeś problem braku opcji naprawy komputera w systemie Windows 7, możesz skorzystać z kilku różnych sposobów rozwiązania tego problemu. Wśród nich są Naprawa rozruchu, Przywracanie systemu, Tryb bezpieczny i Easy Recovery Essentials. Jeśli jednak żaden z nich nie zadziała, być może trzeba będzie spróbować następujących działań. Postępuj dokładnie według instrukcji i użyj narzędzia, które jest niezawodne dla twojego systemu. Po wykonaniu powyższych czynności będziesz gotowy do naprawy systemu Windows 7.

Naprawa rozruchu

Kiedy napotkasz niebieski ekran śmierci, nie powinieneś rozpaczać. W wielu przypadkach dzieje się tak, ponieważ twój system nie jest w stanie uruchomić się poprawnie z powodu wadliwie działającego pliku systemowego. Jeśli twój system nie może być naprawiony, istnieje kilka rozwiązań, które można wypróbować. Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe informacje. Istnieją trzy główne przyczyny tego problemu. Nieprawidłowa konfiguracja bootloadera i zainfekowany sektor rozruchowy. Wirusy uszkadzają łańcuch rozruchowy i pliki bootloadera. Te przyczyny uniemożliwiają systemowi Windows normalne uruchomienie Naprawy rozruchu i powodują nieskończoną pętlę.

Jeśli system Windows 7 nie może się prawidłowo uruchomić, należy nacisnąć klawisz F8 przed pojawieniem się logo Windows i poczekać, aż pojawi się monit logowania Windows. Alternatywnie można użyć dysku odzyskiwania, aby ręcznie wprowadzić tryb bezpieczny. Najpierw należy całkowicie wyłączyć komputer, a następnie ponownie go uruchomić. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8. Następnie na ekranie Zaawansowane opcje uruchamiania wybierz opcję Napraw swój komputer. Następnie wybierz instalację Windows, którą chcesz naprawić.

Przywracanie systemu

Jeśli chcesz przywrócić komputer do wcześniejszego czasu, musisz włączyć opcję Przywracanie systemu. Kliknięcie tej opcji pozwoli Ci na przywrócenie ustawień systemowych, plików i poprzednich wersji. Upewnij się, że włączyłeś ją w zakładce Restore Settings. Wybierz opcję Tak, aby potwierdzić tę czynność. W przypadku, gdy jeszcze tego nie zrobiłeś, będziesz musiał przejść przez kilka kroków, zanim będziesz mógł przywrócić swój komputer.

Aby przywrócić system do poprzedniego punktu, musisz mieć wcześniejszą kopię zapasową lub punkt przywracania, który można przywrócić. Jeśli nie możesz znaleźć punktu przywracania, spróbuj zresetować system do czasu, kiedy po raz ostatni wprowadzono zmiany. Ta metoda cofnie zmiany wprowadzone w systemie operacyjnym bez wpływu na pliki osobiste. Jeśli jednak usuniesz pliki lub wprowadzisz do nich inne zmiany, funkcja Przywracanie systemu nie będzie mogła ich odzyskać.

Tryb bezpieczny

Jeśli masz problemy z komputerem z systemem Windows 7, ale nie możesz go normalnie uruchomić, być może trzeba będzie spróbować uruchomić system w trybie bezpiecznym. Tryb bezpieczny uruchamia komputer bez zwykłych usług sieciowych i sterowników, dzięki czemu można rozwiązać problem. Po uruchomieniu systemu Windows w tym trybie system korzysta z informacji zawartych w kluczu HKEY_CURRENT_CONFIG (HKCC), który przechowuje informacje o konfiguracji sprzętu. Problemy mogą powodować podstawowe sterowniki urządzeń. Usunięcie lub aktualizacja sterowników w trybie bezpiecznym to kolejny sposób na naprawienie tego problemu.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do menu trybu bezpiecznego, spróbuj zresetować komputer do poprzedniego stanu. Możesz również spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Ta metoda nie jest zalecana w przypadku komputerów, które mają zbyt wiele aktualizacji lub działają na starszej wersji systemu Windows. Aby wypróbować tę metodę, będziesz musiał użyć starszego BIOS-u (biosu z pamięcią masową HDD).

Easy Recovery Essentials

Jeśli spotkałeś się z problemem braku opcji naprawy komputera w systemie Windows 7, to prawdopodobnie natknąłeś się na oprogramowanie znane jako Easy Recovery Essentials. Możesz go pobrać na dysk USB, uruchomić i za jego pomocą przeskanować i naprawić swój komputer. Ten program jest całkowicie automatyczny, więc nie musisz się martwić o ręczne wykonywanie kroków wymaganych do naprawy komputera. Po pobraniu go na komputer, możesz rozpocząć skanowanie w poszukiwaniu błędów i naprawianie ich za pomocą kilku kliknięć.

Możesz również pobrać wersję próbną Easy Recovery Essentials dla Windows, aby wypróbować to oprogramowanie. Jest bezpłatny przez 30 dni, więc nie masz powodu, aby wydać jakiekolwiek pieniądze. Po tym czasie możesz uaktualnić do pełnej wersji i wypróbować wszystkie funkcje, które ma do zaoferowania. Są nawet narzędzia eksperckie, takie jak MiniTool Partition Wizard, które mogą wykonywać wiele zadań na komputerze.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *