Jak używać komputera do oglądania filmów

Jak używać komputera do oglądania filmów

Jeśli chcesz oglądać filmy na komputerze, będziesz potrzebował programu do ich odtwarzania. Dostępnych jest kilka programów, w tym iTunes, Windows Media Player i Real Player. Jeśli nie masz żadnego z nich, możesz pobrać go z Internetu. Możesz też kupować lub wypożyczać filmy za pośrednictwem sieci BitTorrent.

Pobieranie filmów

Istnieje kilka sposobów pobierania filmów na komputer. Po pierwsze, możesz użyć aplikacji Movies & TV. Aplikacja ta pobierze filmy z innych sklepów i da Ci możliwość oglądania ich w trybie offline. Ta aplikacja pozwala również na pobieranie programów telewizyjnych z innych sklepów. Jeśli chcesz obejrzeć je później, powinieneś umieścić zakładkę z filmami w sekcji Offline.

Istnieje również wiele stron z darmowymi filmami do pobrania, które pozwalają na oglądanie ich online. Strony te pozwalają również na pobieranie zwiastunów, dzięki czemu możesz zobaczyć, co będziesz pobierać. Ponadto nie musisz się martwić o miejsce, ponieważ większość stron z filmami do pobrania ma darmowe miejsce do przechowywania pobranych filmów. Nie ma również limitu ilości pobrań, które możesz wykonać za pomocą tych stron.

Inną metodą pobierania filmów na komputer jest użycie oprogramowania klienta torrent. To oprogramowanie zapisze plik wideo w określonej lokalizacji. Po pobraniu pliku filmowego można go obejrzeć na komputerze lub obejrzeć na urządzeniu mobilnym. Możesz również użyć oprogramowania klienta torrentowego do oglądania filmów, które nie są dostępne w usługach strumieniowych.

Pobieranie filmów na komputer nie jest pozbawione ryzyka. Niektóre komputery są podatne na programy rakowe, które inwigilują internet. Chociaż filmy same w sobie nie są zainfekowane wirusami, strony internetowe mogą próbować oszukać użytkowników, aby zainstalować złośliwe oprogramowanie. Programy te mogą spowodować uszkodzenie komputera, więc zachowaj ostrożność podczas pobierania filmów.

Pobieranie filmów to popularna branża. Istnieje wiele stron internetowych, które oferują wysokiej jakości pliki do pobrania. Większość z tych stron jest niezawodna, ale są też takie, które nie są. Podczas gdy większość z tych stron oferuje wysokiej jakości pliki do pobrania, istnieje możliwość, że możesz skończyć z uszkodzonym komputerem. Przed podjęciem decyzji o tym, z których stron korzystać, przeczytaj recenzje witryn do pobierania filmów, aby zdecydować, które z nich są najlepsze.

Strumieniowe przesyłanie filmów z Internetu

Strumieniowe przesyłanie filmów z Internetu to świetny sposób na korzystanie z szerokiego wyboru filmów. Najlepsze jest to, że zazwyczaj nie ma limitów czasowych ani innych ograniczeń dotyczących tego, ile osób może oglądać ten sam film. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ nie musisz się martwić, że ludzie będą sobie przerywać, gdy będziesz oglądać to samo.

Jeśli myślisz o wypróbowaniu tego, potrzebujesz komputera z połączeniem internetowym. Zalecane jest szybkie połączenie, ponieważ wolniejsze połączenie spowolni strumieniowanie. Przyzwoity procesor, pamięć wideo i RAM są również niezbędne do strumieniowania filmów. Wreszcie, trzeba mieć aktywne połączenie z Internetem, ponieważ streaming jest działaniem w czasie rzeczywistym. Będziesz musiał połączyć się z Internetem za każdym razem, gdy chcesz obejrzeć film, w przeciwieństwie do pobierania pliku, który musi być pobrany tylko raz.

Streaming to świetny sposób na oglądanie filmów online, ponieważ eliminuje problemy z buforowaniem, które mogą wystąpić podczas pobierania. Poza tym zapisuje ulubione treści w dogodnym miejscu. Należy jednak pamiętać, że pobieranie zajmuje dużo miejsca. Oznacza to, że będziesz musiał mieć dużo miejsca na przechowywanie swoich filmów.

Technologia stojąca za transmisją strumieniową jest coraz bardziej zaawansowana. Jednak nadal mogą wystąpić pewne problemy. Zerwane lub słabe połączenie internetowe może zakłócać transmisję strumieniową, powodując powolne odtwarzanie lub nawet zamrożenie. Najczęstszym problemem związanym z przesyłaniem strumieniowym jest buforowanie. Przesyłanie strumieniowe filmów z Internetu wymaga szybkiego połączenia internetowego, aby działać wydajnie.

Kupowanie lub wypożyczanie filmów

Jeśli chcesz oglądać filmy na komputerze, ale nie chcesz wydawać zbyt wiele, istnieje wiele sposobów kupowania lub wypożyczania filmów z Internetu. Możesz skorzystać z usługi o nazwie Movies Anywhere, która jest dostępna na komputerach PC i urządzeniach z systemem Windows. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, będziesz potrzebował do tego konta Microsoft.

Filmy można kupować za pośrednictwem iTunes lub wypożyczać za pośrednictwem innych usług. iTunes umożliwia wypożyczanie filmów w jakości HD. Nie można ich jednak przenieść na komputer stacjonarny lub telefon iPhone. Dodatkowo wypożyczone filmy tracą ważność po 30 dniach lub 24 godzinach od rozpoczęcia odtwarzania. Po upływie terminu ważności są one automatycznie usuwane z komputera.

Inną opcją jest YouTube. Serwis posiada obszerny katalog filmów i pozwala na wybór spośród różnych kategorii. Interfejs jest łatwy w obsłudze i daje możliwość filtrowania wyników. Dostępne są również zwiastuny filmów, które można obejrzeć. Wypożyczalnia filmów oferuje również tytuły UHD. Musisz jednak być członkiem Prime, aby uzyskać dostęp do tych tytułów.

Aplikacja Movies & TV znajduje się w menu Start komputera. Przejdź do menu Apps, a następnie wybierz „Filmy & TV”. Tam znajdziesz listę dostępnych filmów. Kliknij „Kup lub wypożycz”, aby wybrać jeden z nich. Po wybraniu filmu, pojawi się ekran płatności.

Istnieje kilka serwisów, z których możesz skorzystać, aby oglądać filmy na komputerze. FandangoNow oferuje ponad 150 000 darmowych tytułów, w tym klasyki i najnowsze wydania. Serwis oferuje również pobieranie filmów z wypożyczalni.

Korzystanie z BitTorrent

Korzystanie z BitTorrent do oglądania filmów to świetny sposób na pobieranie filmów z Internetu. Ten protokół wymiany plików typu peer-to-peer jest bezpłatny i łatwy w użyciu. Pozwala na pobieranie dużych plików poprzez ich dystrybucję w wielu systemach, co zmniejsza ilość pasma wymaganego przez każdy komputer. Metoda ta wymaga jednak instalacji oprogramowania klienckiego BitTorrent oraz odpowiedniej konfiguracji routera lub zapory sieciowej.

Pobieranie filmów za pomocą BitTorrenta jest legalne. Serwisy torrentowe wyszukują wielu rówieśników, którzy posiadają ten sam plik filmowy i pobierają go w kawałkach. Jest to niezwykle popularna metoda piractwa filmowego. Jednak najlepiej jest zachować ostrożność podczas korzystania z torrentów. Istnieje wiele zagrożeń związanych z piractwem. Niektórzy dostawcy usług internetowych wysyłają nawet antypirackie materiały edukacyjne do użytkowników BitTorrenta, aby upewnić się, że nie zdzierają oni treści chronionych prawem autorskim.

Po pobraniu filmu należy określić miejsce w komputerze, w którym chcemy go zapisać. Czasami plik filmu może być w formacie pliku, który nie jest obsługiwany przez klientów BitTorrent. W związku z tym pobranie filmu może trochę potrwać, jeśli nie ma wielu seederów.

Inną opcją pobierania filmów jest użycie EZTV. Chociaż ma mniejszą bibliotekę niż Pirate Bay, EZTV jest świetnym miejscem do znalezienia najnowszych wydań w HD. Co więcej, ma aktywną społeczność i ma około 20 milionów odwiedzających miesięcznie. To kilka z opcji dostępnych dla Ciebie, gdy używasz BitTorrenta do pobierania filmów.

VPN to doskonałe narzędzie do ochrony prywatności podczas korzystania z BitTorrenta. Oprogramowanie ukrywa Twój adres IP, utrudniając prawnikom zajmującym się prawami autorskimi śledzenie Twojej aktywności w zakresie pobierania. Należy jednak pamiętać, że połączenie VPN może zostać przerwane w dowolnym momencie, co spowoduje ujawnienie adresu IP. Dlatego VPN ochroni Twoją prywatność podczas torrentowania, ale nie umożliwi pobierania filmów, które są zablokowane regionalnie.

Korzystanie z Windows Media Player

Windows Media Player dla filmów jest dostępny zarówno w systemie Windows 8, jak i Windows 10. Należy jednak pamiętać, że system Windows 8 nie obsługuje odtwarzania płyt DVD. Jeśli chcesz oglądać DVD w systemie Windows 8, musisz pobrać zewnętrzny dekoder DVD. Taki dekoder można pobrać jako wtyczkę lub zakupić.

Oprócz wyświetlania filmów na ekranie, Windows Media Player posiada również wiele funkcji regulacji dźwięku i obrazu. Zawiera 10-pasmowy korektor graficzny oraz system post-processingu dźwięku SRS WOW. Umożliwia także dołączanie wtyczek DSP w celu poprawy jakości dźwięku i obrazu. Windows Media Player obsługuje także napisy i napisy zamknięte. Obsługuje pliki SAMI i może odtwarzać napisy osadzone w filmach.

Oprócz płyt DVD, Windows Media Player odtwarza muzykę, płyty CD audio i płyty CD z danymi. Może nawet odtwarzać płyty CD z filmami, chociaż ich jakość nie jest tak wysoka jak w przypadku płyt DVD. Użycie Windows Media Player do odtwarzania filmów sprawi, że Twoje filmy będą bardziej przenośne! Umożliwia on również oglądanie mediów strumieniowych i płyt DVD na laptopie.

Jeśli używasz systemu Windows 10, Windows Media Player jest domyślnym odtwarzaczem multimediów. Jeśli jednak tak nie jest, możesz pobrać zaktualizowaną wersję ze strony Microsoftu i zainstalować ją. W ten sposób możesz odtwarzać filmy i muzykę w systemie Windows 10. Pamiętaj jednak, aby pobrać najnowszą wersję.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *