Jak naprawić błąd komputera zwany „niespodziewanym wyjątkiem sklepu”

Jak naprawić błąd komputera zwany "niespodziewanym wyjątkiem sklepu"

Jeśli spotkałeś się z błędem komputerowym o nazwie „unexpected store exception”, możesz zastanawiać się, co go powoduje. W większości przypadków błąd ten pochodzi z urządzenia pamięci masowej komputera osobistego. Aby przetestować dysk SSD, podłącz go do innego komputera lub gniazda, a dane powinny być wyświetlane na drugim systemie. Jeśli błąd występuje z HDD, możesz spróbować podłączyć dysk do innego komputera i obserwować, czy dane są wyświetlane. Aby sprawdzić, czy winowajcą jest dysk twardy, wystarczy odłączyć piny łączące go z komputerem i podłączyć je ponownie. Można też spróbować wymienić kabel SATA łączący dysk twardy z komputerem.

Naprawianie błędu BSoD

Niezależnie od tego, czy masz uszkodzoną kartę graficzną, czy pamięć systemową, istnieje kilka sposobów na naprawienie błędu BSoD spowodowanego nieoczekiwanym wyjątkiem sklepu. Błędy te mogą również występować losowo, podczas ponownego uruchamiania komputera i podczas uruchamiania niektórych programów. Są one również powszechne po dużych aktualizacjach systemu i innych awariach sprzętu. Poniżej wymieniono sposoby naprawy błędu BSoD spowodowanego przez nieoczekiwany wyjątek sklepu.

Jeśli błąd BSoD występuje w komponencie sprzętowym, prawdopodobnie występuje problem ze sterownikiem. W takim przypadku spróbuj jednej z poniższych metod, aby naprawić błąd. Po naprawieniu sprzętu, uruchom ponownie system i sprawdź, czy nie ma problemów. Jeśli problem nadal występuje, być może trzeba będzie zainstalować nowy sterownik sprzętu. Następnie spróbuj metody rozwiązywania problemów w kroku 2.

Błędy BSoD są często wynikiem awarii sprzętu, aktualizacji sterowników lub programów antywirusowych. Błędom tym towarzyszy zazwyczaj niebieski ekran śmierci. W niektórych przypadkach konfiguracja BIOS-u mogła zostać zmieniona w wyniku niedawnej aktualizacji systemu. To samo może się zdarzyć, jeśli masz niekompatybilne oprogramowanie. Jeśli jesteś w stanie zidentyfikować i naprawić problem, możesz przejść do instalacji niezbędnego oprogramowania.

UNEXPECTED STORE EXCEPTION problemy wynikają zazwyczaj z uszkodzonych sektorów i niekompatybilnych sterowników. Jeśli jesteś w stanie naprawić te problemy, powinieneś ponownie zainstalować system Windows i spróbować zainstalować najnowszą wersję systemu operacyjnego. Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz również spróbować ponownie zainstalować system Windows i sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Może być również konieczna wymiana dysku twardego, co może być kosztowne.

Czasami aktualizacja systemu Windows 10 może powodować ten błąd. Aby rozwiązać ten problem, może być konieczne wyłączenie programu McAfee. Wyłączenie programu może pomóc w naprawieniu błędu. Alternatywnie możesz również spróbować odinstalować McAfee, aby zmniejszyć ryzyko ponownego wystąpienia tego błędu. Po wypróbowaniu tych kroków należy sprawdzić najnowszą aktualizację systemu Windows, którą można bezpłatnie pobrać ze strony firmy Microsoft.

Innym częstym problemem, który powoduje pojawienie się błędu BSoD, jest uszkodzony lub uszkodzony plik systemowy. Może to wystąpić na komputerze z systemem Windows 10, jeśli określony sterownik nie jest kompatybilny z systemem operacyjnym. Aby naprawić te problemy, możesz użyć Wiersz poleceń. Jeśli używasz komputera typu tower, odłącz dysk twardy. Następnie odłącz czarne i białe przewody od dysku twardego i poczekaj kilka minut. Po powrocie do komputera należy go ponownie uruchomić i sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązywanie problemów z uszkodzonym dyskiem twardym

Błąd UNEXPECTED STORE EXCEPTION może wystąpić w przypadku problemu z dyskiem twardym. Aby rozwiązać ten problem, należy zmienić ustawienia BIOS-u, aby upewnić się, że konfiguracja SATA to AHCI. Następnie należy upewnić się, że dysk twardy, na którym aktualnie zainstalowany jest system Windows, jest wybrany jako urządzenie rozruchowe. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w podręczniku BIOS, aby zmienić konfigurację.

Jeśli te kroki nie rozwiążą problemu, być może trzeba będzie wymienić dysk twardy. Jeśli ta metoda nie zadziała, spróbuj uruchomić narzędzie diagnostyczne Crystal Disk Info. Program można pobrać z poniższego łącza. Po pobraniu narzędzia uruchom je, aby zidentyfikować problem. Następnie otwórz wiersz poleceń i wpisz „diskdrive get status”. Jeśli zwróci wynik OK, twój dysk twardy jest dobry i możesz kontynuować rozwiązywanie problemów.

Błąd Unexpected Store Exception jest spowodowany przez wadliwy sprzęt w komputerze. Można przetestować dysk podłączając go do innego komputera lub używając innego gniazda. Dane powinny być wyświetlane na innym komputerze. W przypadku, gdy problemem jest dysk twardy, można go przetestować poprzez odłączenie pinów w komputerze i podłączenie go do innego. Można również wymienić kabel SATA, aby upewnić się, że dysk twardy jest prawidłowo podłączony.

Jedną z prostych poprawek błędu Unexpected Store Exception jest aktualizacja sterowników na dysku twardym. W większości przypadków nieprawidłowo działający sterownik powoduje pojawienie się błędu UNEXPECTED STORE EXCEPTION na komputerze. Jednak w niektórych przypadkach dysk twardy może mieć problem z konfiguracją systemu BIOS. Spróbuj zmienić ustawienia systemu BIOS, aby sprawdzić, czy to naprawi problem. Jeśli znajdziesz tę opcję, spróbuj zmienić konfigurację SATA na AHCI.

Jeśli żadna z tych opcji nie działa, być może trzeba będzie spróbować zmienić ustawienia na dysku twardym. W niektórych przypadkach nowy dysk twardy może spowodować pojawienie się wyjątku Unexpected Store Exception. W najgorszym przypadku może być nawet konieczna wymiana dysku twardego. Jednak nie jest to trwałe rozwiązanie i będziesz musiał wydać więcej pieniędzy na nowy. Jeśli dysk twardy uległ całkowitej awarii, należy skonsultować się ze specjalistą od naprawy komputerów, aby mieć pewność, że nie utracimy żadnych danych na komputerze.

Niebieski ekran śmierci (BSOD) to najczęstszy typ błędu BSOD. Chociaż nie ma ostatecznej poprawki dla niebieskiego ekranu, ważne jest, aby jak najszybciej wykonać pełne kopie zapasowe danych. Jeśli nie jesteś pewien swoich opcji tworzenia kopii zapasowych, rozważ użycie kopii zapasowej w chmurze dla systemu Windows. Gdy na komputerze pojawi się niebieski ekran śmierci, spróbuj wykonać kopię zapasową wszystkich plików i danych przed wystąpieniem błędu.

Znajdowanie uszkodzonych sterowników

Gdy pojawi się niebieski ekran śmierci, możesz zauważyć, że komputer napotkał problem znany jako nieoczekiwany wyjątek sklepu. Ten problem może być spowodowany kilkoma różnymi kwestiami, w tym uszkodzonymi lub uszkodzonymi sterownikami. Twój komputer może również mieć uszkodzone sektory. Na szczęście istnieje kilka prostych rozwiązań tego problemu, w tym przywrócenie sterowników systemu i ponowna instalacja systemu operacyjnego. W pierwszej kolejności powinieneś użyć programu antywirusowego, aby zidentyfikować wszelkie infekcje wirusowe, które mogą czaić się w Twoim komputerze.

Jeśli wypróbowałeś wszystkie metody wymienione powyżej i nadal nie miałeś szczęścia, być może nadszedł czas, aby spróbować innej metody. Jedną z metod, która działa cuda jest zainstalowanie programu sprawdzającego pliki systemowe. Ten program skanuje w poszukiwaniu uszkodzonych lub zniszczonych plików systemowych i pomaga naprawić uszkodzone pliki, które mogą być źródłem twoich nieoczekiwanych błędów wyjątków sklepu. Spróbuj uruchomić go z podwyższonego terminala PowerShell lub linii poleceń.

Innym rozwiązaniem jest otwarcie Wiersza polecenia i wpisanie sfc/scannow. Spowoduje to automatyczne skanowanie w poszukiwaniu brakujących lub uszkodzonych plików systemowych i naprawi problem. Po zakończeniu tego procesu spróbuj ponownie uruchomić aplikację. Jeśli to zadziała, błąd komputera powinien zniknąć. Jednak jeśli to nadal nie rozwiąże problemu, możesz chcieć ponownie zainstalować system operacyjny.

Zmiana napędów jest łatwa dzięki zakładkom na ekranie. Każdy dysk jest wymieniony z jego stanem zdrowia. Jeśli jest w dobrym stanie, prawdopodobnie najłatwiej jest go naprawić. Jeśli nie jesteś pewien, wymień kabel SATA lub podłącz inne urządzenie, aby sprawdzić, czy dysk twardy nie jest uszkodzony. Jeśli jest w złym stanie zdrowia, problem jest najprawdopodobniej z dyskiem twardym.

Trzecim rozwiązaniem jest wyczyszczenie plików tymczasowych systemu. Jeśli wyjątek nieoczekiwanego sklepu utrzymuje się po wyczyszczeniu plików tymczasowych, spróbuj użyć programu do czyszczenia plików tymczasowych, aby wyczyścić foldery tymczasowe systemu. Alternatywnie możesz również spróbować zainstalować dodatkową aplikację, która czyści pliki tymczasowe. Możesz też skonfigurować swój plan zasilania tak, aby był w trybie wysokiej wydajności. Jednak może to nie być dobre rozwiązanie dla baterii laptopa.

Jeśli nie możesz zainstalować najnowszej wersji sterownika ręcznie, możesz skorzystać z rozwiązania automatycznego. Automatyczne rozwiązanie jest bardzo proste i może być stosowane przez osoby, które są nowe w systemie Windows lub nie mają w nim dużego doświadczenia. Wystarczy otworzyć Menedżera urządzeń i rozwinąć okna dialogowe. Zlokalizować oznaczone na żółto urządzenie. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Update Driver Software. Następnie pozwól, aby aktualizacja systemu Windows zrobiła resztę.

Jeszcze jednym rozwiązaniem błędu unexpected store exception jest naprawa dysku twardego. Chociaż system Windows 10 jest niezwykle stabilny, nadal jest podatny na awarie. Te awarie często towarzyszą strasznemu niebieskiemu ekranowi śmierci, który jest znany jako BSOD. Błąd ten jest często trudny do zinterpretowania ze względu na jego nazwę. Chociaż nie jest to BSOD, może być spowodowany przez uszkodzony dysk twardy. Bad sektory na dysku twardym mogą również powodować nieoczekiwany wyjątek sklepu.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *