Jak kupić komputer

Jak kupić komputer

Musisz być bardzo ostrożny przy zakupie komputera. Będziesz musiał żyć ze swoim zakupem przez lata, więc konieczne jest, aby wybrać go starannie. Ważne jest również, aby wiedzieć, do czego zamierzasz go używać. Istnieje wiele różnych typów komputerów, w tym komputery Macintosh, komputery All-in-one i komputery do gier.

Jeremy Mercer

Jeśli chodzi o zakup komputera, może to być trudne, aby wiedzieć, co szukać. Na szczęście Jeremy Mercer jest tutaj, aby pomóc. Ma dziesięć lat doświadczenia w pracy w naprawy elektroniki i sklepów detalicznych specjalizujących się w PC i Macs. On wie, ins i outs z komputerów i może odblokować odpowiedzi ekspertów na wiele tematów. Zanim kupisz nowy komputer, zastanów się, jakich dodatków potrzebujesz, np. ekranu dotykowego.

Przede wszystkim musisz zdecydować się na rozmiar komputera. Chociaż nie ma jednego rozmiaru, który pasuje do wszystkich, nie musi to oznaczać, że potrzebujesz największego. Model średniej klasy jest w porządku, jeśli szukasz mniejszego, tańszego komputera. Wybór komputera o odpowiednim rozmiarze może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i uzyskać większą moc.

Komputery Macintosh

Zakup komputera Mac może być kosztowny, ale jeśli dobrze się rozejrzysz, możesz trafić na świetną ofertę. Przy zakupie starszego modelu można często zaoszczędzić nawet 20%. Należy jednak pamiętać, że używane komputery nie zawsze mają takie samo opakowanie i instrukcję obsługi, jak nowe. Ponadto, komputer może nie być przetestowany i certyfikowany przez Apple. Aby uniknąć oszustwa, zawsze sprawdzaj opinie klientów przed dokonaniem zakupu.

Jedną z zalet komputerów Mac jest ich wydajność i moc. MacBook to ultracienki komputer z wydajną grafiką i dobrym czasem pracy na baterii. Komputer iMac jest większy i ma większy ekran umożliwiający wciągające oglądanie i szczegółową edycję. Możesz wybierać spośród trzech różnych modeli, które mogą spełnić Twoje potrzeby i budżet.

Komputery do gier

Komputery do gier są bardzo podobne do zwykłych komputerów PC, ale mają kilka istotnych różnic. Podczas gdy te dwa typy komputerów uruchamiają ten sam system operacyjny, komputery do gier są droższe i mają bardziej wydajne komponenty. Na przykład komputery do gier są zazwyczaj wyposażone w wysokiej klasy kartę graficzną, która zwiększa liczbę klatek na sekundę w grach. Dedykowane karty graficzne zminimalizują również opóźnienia graficzne. Usprawnią one również wykonywanie zadań wymagających intensywnego przetwarzania grafiki, takich jak edycja wideo i projektowanie graficzne. Komputery do gier wymagają również zazwyczaj wydajnego systemu chłodzenia. Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele systemów chłodzenia cieczą, które zapewnią wyjątkowe chłodzenie przy praktycznie zerowym poziomie hałasu.

Jeśli jesteś w budżecie, możesz rozważyć komputer do gier HP. Oferuje on wizualizacje 4K oraz kartę graficzną GeForce GTX 1650. Jest również wyposażony w ograniczoną gwarancję, która obejmuje wszystkie komponenty przez pierwszy rok. Alternatywnie, można rozważyć Asus ROG Swift gaming PC, który pochodzi z kartą graficzną GeForce RTX 3060 i rozdzielczości Full HD. Te komputery do gier są nie tylko niezwykle wydajne, ale także stanowią świetny stosunek jakości do ceny.

Karta graficzna jest najważniejszym elementem komputera do gier, umożliwiającym granie w wysokiej rozdzielczości i korzystanie z szerokiej gamy funkcji graficznych. Jest to również jedna z najdroższych części. Ważne jest również, aby wybrać kartę graficzną z najlepszą pamięcią RAM i pamięcią dla swojego budżetu. Idealnie, komputer do gier powinien obsługiwać co najmniej rozdzielczość 1080p, chociaż rozdzielczość 4K jest opcją w zależności od budżetu.

Komputery All-in-one

Zanim kupisz komputer All-in-one, musisz rozważyć swoje potrzeby. Być może szukasz laptopa, który zastąpi Ci komputer stacjonarny, ale musisz też rozważyć funkcje, które chcesz mieć w swoim urządzeniu. Na przykład, należy szukać komputera all-in-one, który ma monitor z ekranem dotykowym, co pozwala na łatwiejszą interakcję z treścią. Inną funkcją, której należy szukać, jest kamera internetowa, która może być używana do połączeń wideo. Komputer Dell Inspiron All-in-Ones ma stylową i przemyślaną konstrukcję, solidną wydajność i ultra-odpowiedni ekran dotykowy. Ponadto komputer ten jest wyposażony w wyświetlacz InfinityEdge FHD, który zapewnia niezrównane oglądanie pod niemal każdym kątem.

Jeśli chcesz używać komputera all-in-one do gier, powinieneś rozważyć zakup takiego z mocnym procesorem i dodatkową pamięcią RAM. Ponadto możesz kupić urządzenie wielofunkcyjne z wydajnym procesorem graficznym, który jest idealny dla użytkowników zajmujących się edycją wideo i grami. Jeśli szukasz tańszego modelu, możesz również zdecydować się na all-in-one o podstawowej konfiguracji.

Wbudowane w komputerach all-in-one procesory graficzne są często tańsze niż dedykowane procesory graficzne. Oznacza to, że możesz uzyskać przyzwoite wrażenia z gry nawet w niższej cenie. W razie potrzeby możesz rozbudować pamięć RAM i procesor.

Laptopy

Zanim kupisz laptopa, powinieneś zastanowić się, do czego będziesz go używać. Jeśli używasz go do pracy, zastanów się, ile czasu spędzisz na nim bez zasilania. Następnie porównaj cechy różnych modeli i podejmij odpowiednią decyzję. Dobry laptop powinien być również wygodny w przenoszeniu i użytkowaniu. Zawiasy i zatrzaski powinny być solidne, a pokrywa i korpus powinny być wykonane z trwałego materiału. Powinien mieć również wystarczająco dużą klawiaturę z dużą ilością miejsca do wygodnego pisania. Również gładzik i przyciski myszy powinny być solidne.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze laptopa jest procesor. Działa on w połączeniu z pamięcią systemową i określa, jak szybko działają złożone programy. Większość dzisiejszych laptopów posiada procesor Intel(r) lub AMD. Procesor określa również czas pracy na baterii. Można kupić modele ultra-niskonapięciowe do laptopów, które mają działać na zasilaniu bateryjnym, ale zazwyczaj ograniczają one szybkość przetwarzania. Dostępne są również dedykowane karty graficzne zapewniające większą moc przetwarzania.

Podczas zakupów laptopa należy rozważyć swój budżet i sposób użytkowania. Choć przenośność laptopa jest jego główną zaletą, niektórzy ludzie potrzebują dużej mocy obliczeniowej. Komputery stacjonarne oferują większą elastyczność, większe ekrany i wygodniejszą klawiaturę. Jeśli Twoim głównym zastosowaniem jest surfowanie po Internecie i granie w gry, komputer stacjonarny może być lepszym wyborem. Z drugiej strony, tablety są bardziej przystępne cenowo i mogą zaspokoić Twoje podstawowe potrzeby w zakresie przetwarzania danych.

Tablety

Przy zakupie tabletu należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak rozmiar, funkcje i cena. Po pierwsze, zdecyduj, co chcesz, aby Twój tablet mógł robić. Jeśli potrzebujesz go, aby móc oglądać filmy i przeglądać internet, podstawowy model może być wystarczający, ale jeśli chcesz go używać jako maszyny do pracy, potrzebujesz urządzenia z większą mocą. Wielkość ekranu i rozdzielczość również wpłyną na to, jak łatwo jest czytać ekran.

Upewnij się, że kupowany tablet komputerowy ma najnowszą wersję systemu operacyjnego. Tablety z systemem Android powinny być na systemie Android 5.0 (Lollipop). Apple iPady powinny być na wersji czwartej generacji, natomiast tablety z systemem Windows powinny mieć najnowszą wersję systemu Windows. Ważne jest, aby upewnić się, że system operacyjny jest aktualizowany, ponieważ tablety mają tendencję do otrzymywania aktualizacji.

Wybierz tablet z ekranem o wysokiej rozdzielczości. Jeśli jesteś zapalonym kinomanem lub miłośnikiem telewizji, wybierz tablet z ekranem o przekątnej 10 cali lub większej. Ten typ tabletu ma wyższą rozdzielczość ekranu i może zaoferować lepsze wrażenia z oglądania. Wybierz również tablet, który ma dobre głośniki.

Przed zakupem tabletu rozważ jego sieć obsługi posprzedażnej. Czy chcesz mieć do czynienia z marką, która ma dużą sieć serwisową? Zastanów się również, czy tablet ma odłączaną klawiaturę. Jeśli potrzebujesz klawiatury do pisania, będziesz chciał tablet z odłączaną klawiaturą, która pozwoli Ci na wygodne pisanie na niej.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *