Błąd komputera 8002 – przyczyny i rozwiązania

Błąd komputera 8002 - przyczyny i rozwiązania

Co jest przyczyną błędu komputera 8002? Jeśli widzisz ten błąd, istnieje wiele możliwych przyczyn. Niektóre z nich obejmują nieprawidłową lub nieudaną instalację lub deinstalację oprogramowania. Czasami system może się zamknąć z powodu awarii zasilania lub ktoś o niewielkiej wiedzy technicznej może przypadkowo usunąć ważne pliki systemowe i elementy. Aby naprawić problem, będziesz musiał wiedzieć, co powoduje ten problem i jak go rozwiązać. Poniżej przyjrzymy się kilku możliwym przyczynom i rozwiązaniom.

comPortInvalid powoduje błąd komputera 8002

Mogłeś napotkać comPortInvalid podczas procesu instalacji lub wykonywania programu. W obu przypadkach jest to błąd. Ten błąd pojawia się z powodu niewłaściwego pliku comPortInvalid, uszkodzonej instalacji oprogramowania lub infekcji wirusowej. Może być również spowodowany awarią sprzętu. Jeśli widziałeś ten błąd, oto kilka rozwiązań, aby go rozwiązać. Ten artykuł koncentruje się na najczęstszych przyczynach i skutecznych rozwiązaniach, aby rozwiązać problem.

Najprostszym rozwiązaniem, aby naprawić błędy systemu Windows 10, jest zastąpienie pliku lub kontroli prawidłowym. Alternatywnie możesz użyć środka czyszczącego rejestr, aby upewnić się, że prawidłowe ścieżki plików i rozszerzenia nie są przywoływane. Jeśli błąd nadal występuje, być może trzeba będzie wykonać reinstalację kontroli comPortInvalid. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie pozwalające naprawić problem. Wykonywanie regularnego skanowania rejestru to świetny pomysł na utrzymanie systemu wolnego od błędów.

Zagracony rejestr Windows

Jeśli ostatnio napotkałeś błąd „Zagracony rejestr Windows”, prawdopodobnie zastanawiałeś się, co zrobić. Chociaż czyszczenie rejestru może być prostym zadaniem, cały proces jest niezwykle delikatny. Popełnienie nawet niewielkiego błędu może spowodować bałagan w całym rejestrze i poważne problemy. Aby uniknąć takiej katastrofy, przed rozpoczęciem pracy należy zawsze wykonać kopię zapasową rejestru komputera.

Rejestr systemu Windows jest dużą bazą danych, a każda aplikacja na komputerze posiada szereg kluczy i wpisów. Gdy są one uszkodzone, powiązane z nimi aplikacje nie są w stanie działać prawidłowo. Powoduje to nieprawidłowe działanie komputera i w końcu niebieski ekran. Na szczęście istnieją sposoby, aby naprawić problem bez konieczności spędzania godzin na rozwiązywaniu problemów. Jednym ze sposobów jest pobranie darmowego programu do czyszczenia rejestru i regularne uruchamianie go na komputerze.

Zbyt duża liczba

Zbyt duża liczba może być przyczyną tego błędu. W szczególności, gdy wymiar zmiennej w tabeli fasetowej jest zbyt duży, komputer zgłosi ten błąd. Przyczyna tego błędu nie jest do końca jasna, ale ma on kilka możliwych przyczyn. Aby zrozumieć, co powoduje ten błąd, ważne jest, aby wiedzieć, co powoduje ten problem. Aby go naprawić, możesz użyć niektórych wskazówek i sztuczek, które są dostępne w Internecie.

Po pierwsze, upewnij się, że dane w polu informacji są poprawne. Nazwa informacji powinna być liczbą o długości od dwóch do czterech cyfr. Ponadto powinieneś upewnić się, że dane w polu informacyjnym mają właściwy rozmiar. Na przykład, jeśli użytkownik wprowadził wartość osiem, zostanie wywołany błąd. W przeciwnym razie wartość będzie zbyt duża. Inną częstą przyczyną jest to, że nazwa informacji nie jest unikalna.

Problem sprzętowy

Ten błąd wskazuje, że komputer ma problem ze sprzętem. System Windows nie jest w stanie załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Może on być uszkodzony lub może go brakować. Nieprawidłowe informacje w rejestrze sprzętu zablokowały systemowi Windows dostęp do niego. Z powodu błędu system Windows zatrzymał urządzenie i zablokował oprogramowanie, które działa na tym urządzeniu. Jeśli nie jesteś pewien, jaki sprzęt zawinił, skontaktuj się z producentem urządzenia, aby uzyskać nowy sterownik.

Inną częstą przyczyną błędu komputera 8002 jest nieprawidłowo działające urządzenie. Na przykład nieprawidłowa instalacja lub odinstalowanie oprogramowania może spowodować ten błąd. Możliwe jest również wyłączenie komputera z przyczyn niezwiązanych z oprogramowaniem. Ktoś o niewielkiej wiedzy może przypadkowo usunąć niezbędne pliki systemowe i elementy. Aby rozwiązać problem, skontaktuj się z profesjonalistą. Aby uniknąć dalszych komplikacji, powinieneś spróbować naprawić błąd tak szybko, jak to możliwe.


Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *